Jak zadbać o potencję i osiągnąć satysfakcję w łóżku?

Każdy mężczyzna pragnie czerpać przyjemność z życia seksualnego. Niestety, niekiedy pojawiają się problemy z erekcją i to zarówno wśród starszych jak i młodszych panów. Co ma wpływ na taki stan rzeczy? Jak właściwie zadbać o potencję i cieszyć się udanym życiem seksualnym przez długie lata?

Dlaczego występują problemy z potencją?

Kłopoty z potencją to niestety współczesny problem wielu mężczyzn, wynikający w dużej mierze ze sposobu życia. Czynniki, które zwiększają ryzyko problemów w sferze seksualnej to:

  • życie w ciągłym stresie,
  • kłopoty ze snem,
  • używki (alkohol i papierosy),
  • nieprawidłowe odżywianie się,
  • brak aktywności ruchowej,
  • strach przed chorobą weneryczną i/lub niechcianą ciążą,
  • niskie poczucie własnej wartości.

U mężczyzn po 50 roku życia problemy z potencją mogą być dodatkowo spotęgowane występowaniem problemów zdrowotnych takich jak: choroby układu krążenia, miażdżyca czy cukrzyca.

Rola diety we wspomaganiu erekcji

Lekarze specjaliści zalecają mężczyznom zmianę trybu życia, stosowanie środków takich jak Kamagra i przejście na właściwą dietę. W trosce o prawidłową potencję panowie powinni spożywać produkty zawierające: witaminy E,A, D, argininę, cynk, kwasy tłuszczowe omega-3 czy kwas linolowy. Należą do nich: pieczywo pełnoziarniste, zielone warzywa (np. sałata, brokuły), owoce morza, ryby, otręby, brązowy ryż. W diecie nie powinno zabraknąć owoców takich jak: cytryny, kiwi, jeżyny, grejpfruty czy maliny. Sprawność seksualną wspomoże również spożywanie drobiu, jajek, jagnięciny czy orzechów. Na poprawę erekcji dobre są też proteiny oraz kakao.

Pomocne przyprawy i zioła

Na problemy z potencją pomoże Kamagra, ale warto też dbać o sprawność seksualną korzystając z niektórych przypraw czy ziół. Stosowane regularnie: imbir, kardamon, kurkuma czy goździki mogą poprawić ukrwienie penisa. Z ziół pozytywny wpływ na potencję może mieć korzeń żeń-szenia zwiększający wydolność fizyczną i psychiczną czy buzdyganek naziemny działający jak naturalny afrodyzjak, który wzmaga pożądanie.

Aktywność fizyczna na poprawę potencji

Ćwiczenia fizyczne wzmocnią organizm mężczyzny, poprawią jego witalność, zadbają o układ krążenia. Niektóre aktywności takie jak: przysiady, pompki na poręczach czy podciąganie z obciążeniem mogą pobudzać mózg do większej produkcji testosteronu. Unoszenie nóg w zwisie czy skłony ze sztangą zwiększą z kolei krążenie krwi w okolicach miednicy, co polepszy ukrwienie członka. Nie chodzi o przemęczanie się, ale o zrównoważenie siedzącego trybu życia, na który narażeni są mężczyźni w trakcie pracy. Atrakcyjna budowa ciała i lepszy wygląd to większa pewność siebie w sferze seksualnej. W trosce o potencję warto stosować środek Kamagra i uprawiać również takie aktywności jak: pływanie, jazda na snowboardzie czy długie spacery.

Czy rozmowa może pomóc?

We współczesnych problemach z potencją niebagatelną rolę odgrywa również wsparcie najbliższych. Szczera rozmowa z partnerką, przedstawienie jej swoich oczekiwań i pragnień, a także jej zaangażowanie może być kluczowe w powrocie do pełnej sprawności seksualnej.

Artykuł napisany na podstawie https://www.aptekakamagra.pl/