Jak można powstrzymać przedwczesny wytrysk?

Problemy ze sprawnością seksualną ma wielu meżczyzn. Dotykają one osoby w coraz młodszym wieku. Taka sytuacja może mieć wiele przyczyn – najczęściej wymienia się jednak podłoże psychiczne. Paradoksalnie, tego typu problemy z erekcją da się skutecznie leczyć i dzięki odpowiedniej profilaktyce, można ich uniknąć w przyszłości.

Przedwczesny wytrysk

Okazuje się, że przedwczesny wytrysk jest najczęściej diagnozowanym zaburzeniem seksualnym u mężczyzn. Może dotykać blisko 40% mężczyzn. Za przedwczesny wytrysk uznaje się sytuację, gdy do ejakulacji dochodzi w czasie krótszym niż 1 minuta od rozpoczęcia stosunku dopochwowego. Jest to sytuacja, która nie jest komfortowa dla mężczyzn i może być przyczyną dodatkowego stresu oraz późniejszego unikania zbliżeń.

Skąd biorą się problemy z przedwczesnym wytryskiem?

Przedwczesny wytrysk może być wywołany wieloma czynnikami – wadami anatomicznymi narządów płciowych, przyjmowanymi lekami, nieodpowiednią dietą. Bardzo często problemy z wytryskiem mogą mieć podłoże psychiczne i wynikają z życia w biegu, stresującej pracy czy niedostatecznej ilości odpoczynku. Przy doborze leczenia niezwykle ważne jest odpowiednie zdiagnozowanie przyczyny zaburzeń. W pierwszej kolejności należy udać się do lekarza rodzinnego, który może wydać skierowanie do urologa lub seksuologa.

Przedwczesny wytrysk – leczenie

kamagraW leczeniu przedwczesnego wytrysku można zastosować zmianę diety oraz tryby życia – zaleca się spożywanie produktów bogatych w cynk i selen, a także większą ilość odpoczynku i mniejszą dawkę stresu. Jeśli zmiana trybu życia nie przyniesie efektów, lekarz prowadzący może zastosować leczenie farmakologiczne inhibitorem zwrotnego wychwytu serotoniny, który wydłuży czas potrzebny do osiągnięcia wytrysku. Czasem pomaga również rozmowa z psychologiem i wdrożenie odpowiedniej terapii. Seksuolodzy zalecają również kilkusekundowe zaprzestanie stymulacji w chwili, gdy mężczyzna czuje zbliżający się orgazm. Zwiększa to świadomość własnego ciała i daje kontrolę nad bodźcami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *